Make Their Day Nominate a friend for a delicious surprise…

Every month, we pick a few deserving souls from your nominations and send them beautiful hatboxes full of our scrumptious sweet and savoury bakes on your behalf.

To nominate, simply fill in the form below explaining why you think your friend deserves a delicious surprise and we’ll do the rest. That’s it! No catches, no terms and conditions and no small print. Good luck!

Your details

Your friend’s details

  • Illustration Illustration

    Last Month’s Winners

    These lucky people were nominated to receive a beautiful hatbox:

    October Winners

    Sue Holland nominated by Zoey Harris
    Norman Fisher nominated by Ashleigh Bartz
    Daniel Asekokhai nominated by Louise Askeokhai
    Debbie Ford nominated by Carol Pattrick
    Beth Hinson nominated by Melissa Kuman
    Rohan Hyett nominated by Ollie Thorpe
    Karen Phipps & Steve Paginton nominated by Layla Thomas
    Jack Taylor nominated by Ellen Bellamy
    Jessica MacGregor nominated by Helen Wilce
    Volunteers at St Oswalds Hospice Charity Shop

    September Winners

    Claire, Barry & Cassie nominated by Lauren Anthony
    Ellen Bellamy nominated by Jack Taylor
    Peter Sheehy nominated by Dawn Sheehy
    Andrew Hutchinson nominated by Pamela Hutchinson
    Sheila Martin nominated by Sandra Clarke
    Barbara Philip nominated by Carolyn Philip
    Michele Sabin nominated by Carly Mape
    Brigit Greystoke nominated by Hilary McGavigan

    August Winners

    Jayne Broderick nominated by Janet Webb
    Cat Beardsmore-Rust nominated by Emily Anthony
    Sue Davies nominated by Ashleigh Bartz
    Evelyn Safer Neighbourhood Team nominated by Dawn Sheehy
    Alan Preece nominated by Carole Hogan
    David Gannon nominated by Jeanette Leighton
    Luca Bozsonyik nominated by Megan Bozsonyik
    Rosie And Family nominated by Liv Ennor
    The Baldwins nominated by Liv Ennor
    Jane Hefferman nominated by Pawel Blicharski

    July Winners

    Barbara Bradley nominated by Linda Hudson
    Danny Pickering nominated by Lauren Anthony
    Jean & Alan Treuge nominated by Marie Miles
    Claire Johnson nominated by Helen Bartz
    Mary Jackson nominated by Bridget Mellor
    Clare Gibson nominated by Gina Barry
    Lorna Prime nominated by Marilyn Krieger
    Pauline Ennor nominated by Sally Woodman
    Wendy Platten O’Neill nominated by Penny-sue Wolfe
    Vicky Syed nominated by Ian Russell

    June Winners

    Peggy Munchie nominated by Marian Fievez
    Bridget Stas nominated by Emma Stas
    Vidette Wong Latham nominated by Kevin Quinn
    Ann Carlisle nominated by Emma Booth
    Jennifer Baker nominated by Tracey Retter
    Kelly Macdonald nominated by Vicki Macdonald
    Katy Bennett nominated by Eliabeth Bennett
    Morgan Higgott nominated by Sarah Warne

    May Winners

    Michaela Chown nominated by Jen Crocker-Hart
    Jason Crowe nominated by Tray Ward
    Caroline Leitch Latham nominated by Annette Leitch
    Claire Stephenson nominated by Lucy Leach
    Hazel Parry nominated by Kate Highy
    Alexander Hampson nominated by Charlotte Harrison
    Amelia Stephens nominated by Christine Stephens
    Jamie-Lee Mason nominated by Charlie Russell
    Staff of Shipley CE Primary School Staff nominated by Maureen Line
    Jess Young nominated by Jo Young

    April Winners

    Rachael Hardy nominated by Ruth Palmer
    Jane Roddy nominated by Emma Booth
    Kath & Garth Latham nominated by Claire Latham
    Rebecca Tyrrell nominated by Bernie Tyrrell
    Linda Hankin nominated by Emily Hankin
    Beth Tring nominated by Judith Taylor
    PJ Hastings nominated by Dee Pope
    Andy Elliott nominated by Tracy Elliott
    Susan Nicholson nominated by Jennifer Lees
    Julie Jones nominated by Lorraine Mabbitt

    March Winners

    Frances Lythell nominated by Angela Godwin
    James Watson nominated by Zoe Kantor
    Sue Stokes nominated by Cat Stokes
    Karen Bailey nominated by Zoe Bailey
    Lisa Fish nominated by Rosemary Fish
    Patricia Smith nominated by Lindsey Clark

    February Winners

    Karen Denial nominated by Liz Denial
    Mary Dunlop nominated by Stuart Dunlop
    Gail Proctor nominated by Catherine Markham
    Hilary Birch nominated by Linda Blackwell

    January Winners

    Martin Robertson nominated by
    Bethany Lawrie
    Heather Carter nominated by Ryan Carter

    December Winners

    Jeanne Martin nominated by Paul Martin
    Sue Jacobs nominated by Jenette Davies
    Olusola Oyeleye nominated by Folasade Oyeleye
    Joe Loach-Smith nominated by Linda Loach
    Claire Taylor nominated by Lucy Taylor

    November Winners

    Gill Botting nominated by Sam Crowe
    John Borthwick nominated by Lesley Borthwick
    Robin Greaves nominated by Caroline Bagnall
    Lesley Lazenby nominated by John Lazenby
    Aimee Davies nominated by Joanne Penny
    Benjamin Falcon nominated by Dilya Ryskeldinova
    Lynne Highy nominated by Kate Highy
    Margaret Gough nominated by Stephanie Hunt
    Janine Martin nominated by Jayanti Mohan

    October Winners

    Marian Fievez nominated by Peggy Muncie
    Louise Bennett nominated by Dionne Stone
    Andrew Downie nominated by Lauren Nash
    Elaine Bates nominated by Autumn Bates
    Leigh Lowdon nominated by Cate Wall
    Melanie Evans nominated by Justin Roberts
    ElaineWardley nominated by Jenny Wardley
    Paul Eason nominated by Sam Eason
    Minisha nominated by Ambhika Rana

    September Winners

    Ken Darby nominated by Holly Darby
    Hannah McFadden nominated by Diane McFadden
    Sara Vali nominated by Flora Death
    Bernice Subow nominated by Sue Selway
    Lynda Ellard nominated by Lynsey Ellard
    Natalie Jones nominated by Janet Bagnall

    August Winners

    Tricia & Peter Clements nominated by Samantha Sewell
    Kate Payne nominated by Teresa Payne
    Rachelle Brown nominated by Sarah Addison
    Bobbie Mellor nominated by Bridget Mellor
    Emma Woodhouse nominated by Mandy Doherty
    Will Carver nominated by Kirsty Carver
    Tom Hames nominated by Evey Howley

    July Winners

    Annie Ethunandan nominated by Tanuvi Ethunandan
    Helen Cotton nominated by Jane Cotton
    Jane Jones nominated by Tracy Thomas
    Jennifer Coole nominated by Sarah Warren
    Chris Poole nominated by Mary Holmes
    Robin Palmer nominated by Julia Russell
    Gail Gracie nominated by Peggy Muncie

    June Winners

    Katie Bradfield nominated by Sarah Bradfield
    Sophie OConnor nominated by Julie OConnor
    Alan Atkinson nominated by Hayley Palmer
    Liz Coll nominated by Susan Casey
    Claire Ramsden nominated by Bethan-Dove Ramsden
    Janette McMaw nominated by Paula McMaw
    Paul Redfern nominated by Debra Martin

    May Winners

    Lyn Kent nominated by Vicky Kent
    Richie Ingram nominated by Holly Ridout
    John Readman nominated by Dawn Redman
    Anne Wolfenden nominated by Jo Frost
    Hannah Gostling nominated by Toby Holland
    Jon Harris nominated by Jennifer Harris
    Jamie McCartan nominated by Pete O’Neill